Petek Temizliği

Eskiyen tesisatlarınızda kireçle beraber boru çaplarında küçülme ve ısı kaybı olmaktadır. Isı kaybını ve tesisat içerisindeki suyun daha rahat dönüşünü (devir dayim) sağlamak için kimyasal sıvılar ile tesisatınızda temizlik yapıyoruz.

Çoğu firmalar su ile yıkama yaparak kalorifer tesisatını temizlediklerini zannederler. Fakat su sadece tesisatın içinde dolaşan kirli suyu çıkarmaya yarar.

Borular içinde ki kireçlenmeye çözüm bulmaz. Firmamız sitelerin yada apartmanlarında kalorifer tesisatlarında yıkama yapar. Ayrıca isteyen müşterilerimizin dairelerini tek tek de temizliyoruz.

Kalorifer sistemi 3 yıl geçtikten sonra petek ve borulardaki sular balçık olmaya başlar peteklerin su kanallarında tıkanmalar, kombinin eşanjöründe daralmalar ve borularda tıkanıklığa sebep olur.

Buna bağlı olarak kombi arızaları, peteklerin bazı kısımlarında ısınmama problemi, fazla yakıt harcamaları gibi problemler olarak karşınıza çıkar. Doğal gaz sistemi bir süre sonra iyi ısıtmamaya başlayacaktır.

Bunun nedeni sık kullanım sonucunda peteklerde oluşan kurum, toz, kireç vb. artıklardır. Özellikle suyun kireçli olduğu bölgelerde bu durum ile daha sık karşılaşılmaktadır. Bu nedenle Petek temizleme işlemi gerekmektedir. Aksi halde iyi ısınamadığınız gibi yüksek miktarda faturalar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Peteklerinizi düzenli olarak temizlettiğinizde aradaki farkı göreceksiniz.

Petekleriniz temizlendiğinde o kadar iyi ısıtır ki el sürerken çekinebilirsiniz. Petek temizleme hizmetinde sizlere çözümler sunmaktayız. Uzman ekibimiz ile kaliteli ve uluslar arası standartlara uygun ürünler ile peteklerinizi temizlemekte ve ısınmanızı sağlamaktayız

 • Kombi Petek Temizleme

   Kombilerinizin ve peteklerinizin etkili ve verimli ısıtmaları için düzeni olarak temizlenmesi gerekir. Kombi ve peteklerde kullanım sonrası korozyon, çamur, kireç, tortu gibi sisteme zararlı maddeler oluşur. Bu maddelerin dönemsel olarak temizlenmemesi kombi ve peteklerin ısıtmasını olumsuz etkilemektedir.

  Kombi ve petek temizliği için uzman firmalardan yardım almanızda fayda vardır. Zira ısıtma sistemlerinde kendiniz işlem yaparsanız sistem zarar görebilir. Bu nedenle profesyonellerden yardım almanız önerilir.

  Kombi petek temizliği genel olarak su fışkırtma şeklinde yapılır. Tazyikli su kombi ve peteği, içindeki zararlı maddelerden arındırır. Ayrıca temizlik sonrası özel kimyasallarla kombi ve peteklerin ısıtma verimliliği arttırılır. Temizlik sonrası sisteme temiz su salınarak etkili ısıtma sağlanır.

  Kombi petek temizliği sonrasında ısınma maksimuma ulaşır. Ayrıca kombi ve peteklerde oluşan korozyon nedeni ile çıkan gürültüden kurtulursunuz. En önemlisi kombi petek temizliği düzenli olarak yapılırsa faturalarınızda azalma olur.

  Kombi petek temizliği için profesyonelleri tercih edin.

  Biz tesisatınızı inceleyerek bakım ve temizliğini sizin yerinize yapıyoruz.

  Kombi petek temizliğin de bizi arayarak profesyonel ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

  Kombi Petek Temizleme Alanında Başlıca Yaptığımız Hizmetlerimiz Şunlardır.

  – Kombi tesisat temizliği
  – Radyatör temizleyici
  – Kombi petek temizliği
  – Kalorifer tesisat temizliği
  – Radyatör temizliği
  – Petek temizliği
  – Petek temizleme

Bir Cevap Yazın